Jak kupić dom lub mieszkanie?

Czy marzyliście kiedyś o tym, żeby na własność zakupić dom lub mieszkanie? Mieć takie miejsce, gdzie bez problemu zawsze będziecie wracać z pracy lub nawet z wakacji? Takie, które po prostu nazwiecie własnym? Nie chodzi tutaj o wynajem mieszkania, domu, ale czegoś własnego. Gdzie na akcie własności widnieje Wasze imię i nazwisko. Na pewno wiele osób marzy o czymś takim, ale na chwilę obecną musi żyć z tym co ma, czyli najczęściej z wynajmem. Jak pokazują statystyki - najwięcej osób żyje na wynajmowanych mieszkaniach. Dlaczego tak się dzieje? Bo myślą, że nie stać ich na zakup czegoś własnego. Co jest oczywiście błędem. Nie, nie można powiedzieć, bowiem niektórzy mają tak skromne zarobki, że za wynajem zapłacą ogromne pieniądze. Jednak jest bardzo duże grono osób, które z powodzeniem mogłyby zakupić coś własnego. Czemu tego nie robią? Bo się boją.

Boją się, że wysokość kredytu mieszkaniowego - hipotecznego przekroczy ich możliwości. Tak, bardzo dużo osób boi się również wiązać tak długoletnią umową z bankiem. W obecnych czasach chyba tylko milionerzy mówią, że stać ich na zakup mieszkania za gotówkę. Reszta może tylko o tym pomarzyć. Ale można marzyć i zabrać się za działanie. W końcu ktoś wymyślił po coś te kredyty hipoteczne, aby móc jednak je brać. Może ich wysokość czasem przeraża - w końcu najczęściej chodzi tutaj o setki tysięcy. Prawda jest jednak taka, że tylko taki kredyt daje nam szansę na to, aby mieć coś własnego. Więc pomimo tego, że taka wysokość kredytu mieszkaniowego może nas przerażać, to jednak czasem warto się przełamać.

Warto zagłębić się w tą historię i sprawdzić jak można uzyskać taki kredyt mieszkaniowy i czy macie w ogóle szansę na uzyskanie takiego kredytu. Bowiem jak się okazuje bardzo duża ilość osób z powodzeniem mogłaby taki kredyt dostać nawet na referencyjnych warunkach. Zanim jednak wszystkiego się dowiecie, to nastawicie się na czas. Żaden doradca finansowy nie będzie miał wszystkich przygotowanych informacji bardzo dokładnych. Kredyt mieszkaniowy jest na tyle charakterystyczną i dużą kwotą pieniędzy, że każdy klient ma indywidualnie przygotowaną ofertę dla siebie. Wielkość takiego kredytu, jak również ewentualne oprocentowanie dobierane jest pod względem wysokości zarobków i wielu innych aspektów. Warto zasięgnąć chociażby takich informacji. Przecież nikt nie mówi, że trzeba od razu podpisywać umowę na takie pieniądze. Jak to mówią, kto pyta nie błądzi. Jak pokazują statystyki, wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że pieniądze jakie wydają na wynajem mogliby wydać na własne mieszkanie. Wysokość kredytu mieszkaniowego byłaby taka sama lub nawet mniejsza, jeżeliby wszystko dokładnie się przeliczyło. Ale do tego potrzebna jest odpowiednia analiza, którą klient musi wykonać z odpowiednim doradcą finansowym.

Jak postarać się o ten kredyt mieszkaniowy lub jak czegokolwiek się dowiedzieć? W pierwszej kolejności będzie nam potrzebny dobry i solidny doradca finansowy. Musicie jednak uważać na tym finansowym rynku, bowiem są tam najróżniejsze osoby, wśród których niektórzy typowo nastawieni są na zysk. Jeszcze inni są po to, aby naprawdę ludziom pomóc i znaleźć taki kredyt, który będzie do nich najlepiej dopasowany. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, to warto pokierować się odpowiednimi opiniami. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że idziemy do sprawdzonej osoby. Może ktoś bliski nam starał się już o taki kredyt i będzie mógł nam coś powiedzieć? Jeżeli jednak sami będziemy musieli podjąć taką decyzję. to wybierzmy doradcę finansowego, który nie będzie związany z żadnym bankiem. Warto wybrać samodzielnego doradcę finansowego, który będzie analizował różne oferty bankowe i będzie potrafił wyłuskać dla swoich klientów tą najbardziej odpowiednią.

A więc mamy już doradcę finansowego. Teraz czas na najróżniejsze uwagi, wytyczne, ewentualne porady. Może macie już nawet jakieś mieszkanie upatrzone na rynku pierwotnym? Wiele osób tak ma i udaje się bezpośrednio do osoby reprezentującej dewelopera. Ta również może Was pokierować do osób odpowiedzialnych za pomoc przy załatwianiu takich kredytów mieszkaniowych. Zanim dowiecie się jaka będzie ewentualna wysokość kredytu mieszkaniowego i na jakich warunkach będzie ona udostępniona, to czeka Was nie lada praca. Będziecie musieli do swojego doradcy dostarczyć nie tylko zaświadczenia o zarobkach i umowy o pracę lub dokument potwierdzający prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Będziecie musieli również opowiedzieć co nieco o sobie, nawet jeżeli nie będziecie chcieli. To, czy otrzymacie ewentualny kredyt i jaka będzie jego wysokość zależeć może równie dobrze od tego, czy macie lub planujecie mieć dzieci. Banki udzielając kredytu na tak dużą sumą zwracają uwagę na najróżniejsze rzeczy i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Dlatego też sporo czasu upłynie zanim otrzymacie - miejmy nadzieje - odpowiedź pozytywną. Pamiętajcie. Wysokość kredytu mieszkaniowego może być duża. Może Was przerażać. Ale jest to Wasza inwestycja w Waszą spokojną przyszłość na swoim.