Czym jest szybki kredyt i jak się o niego ubiegać?

Nieprzewidziane okoliczności, złe planowanie lub potrzeba dodatkowej pomocy finansowej w określonym czasie może prowadzić do poszukiwania środków szybkiego finansowania, które nie wymagają prawie żadnych formalności. W takich przypadkach tak zwane szybkie kredyty stanowią koło ratunkowe dla tych, którzy w pewnych okolicznościach potrzebują wsparcia finansowego. Są to kredyty online, o które można się ubiegać bez żadnych komplikacji i, co najważniejsze, bez żadnych wyjaśnień czy papierkowej roboty. Chociaż ten rodzaj finansowania wiąże się z wyższymi stopami procentowymi niż inne pożyczki, których okres spłaty i kwota są wyższe, w niektórych sytuacjach stanowią one najlepszą alternatywę. Warto zatem wiedzieć zawczasu, kto może uzyskać dostęp do tego typu pożyczek osobistych, jak one działają i jakie jest związane z nimi ryzyko.

Szybkie kredyty są niemal natychmiastowym sposobem uzyskania pieniędzy i wymagają znacznie łatwiejszego procesu aplikacji niż inne tradycyjne formy finansowania. Zazwyczaj zawieranie umów odbywa się online w ciągu zaledwie kilku minut, a okresy odpowiedzi wynoszą zazwyczaj od 15 minut do 48 godzin ze względu na automatyzację procesów analizy i koncesjonowania. W zależności od rodzaju wnioskowanej kredytu, wahają się one od 50 do 1000 złotych (mikrokredyty lub minikredyty) lub do 5000 lub 6000 złotych (pożyczki szybkie). Będą one przyznawane zarówno przez instytucje finansowe, jak i banki i mogą być spłacane w terminach od 26 dni do trzech lat.

Jeśli chodzi o ubieganie się o nie, nie ma prawie żadnej dokumentacji wymaganej do ich zatwierdzenia, ponieważ w wielu przypadkach nie wymagają one nawet przejścia przez sprawdzanie naszej zdolności kredytowej, jak to zwykle ma miejsce w tradycyjnych bankach. Z tego powodu będziemy potrzebowali tylko swojego dowodu tożsamości, wyciągu z wypłacanej pensji lub emerytury, a czasem także wyciągu z konta bankowego. Po przedstawieniu całej dokumentacji, klienci zazwyczaj otrzymują pieniądze natychmiast. Czasami jednak, w zależności od banku, w którym znajduje się konto docelowe, zajmie to do 48 godzin.

Warto także wiedzieć, kto może ubiegać się o tego typu finansowanie. Wymogi dotyczące szybkiego kredytu są na ogół mniej skomplikowane niż w przypadku innych rodzajów tradycyjnego finansowania. Aby aplikacja została rozpatrzona, użytkownik musi spełnić kilka warunków. Po pierwsze, należy mieć regularne dochody. Klient musi mieć miesięczny dochód, która pozwoli mu spłacić raty kredytu. Po drugie, musi on być pełnoletni i mieszkać w Polsce, a także mieć ukończone 18 lat. Po trzecie, musi mieć ważny dokument tożsamości. Za pośrednictwem telefonu komórkowego użytkownicy będą mogli dowiedzieć się, czy pożyczka została zatwierdzona, czy też nie. Dodatkowo bank wyśle całą dokumentację na adres e-mail klienta. Należy posiadać także konto bankowe. Osoby ubiegające się o kredyt muszą posiadać rachunek bankowy w Polsce, aby instytucja mogła wpłacić im kwotę kredytu. Aby otrzymać kredyt, użytkownik nie może posiadać zaległych płatności lub długów wobec osób trzecich, w tym tych, które są wpisane do jakiegokolwiek rejestru informacji o wypłacalności i kredycie spadkowym.

Ponieważ to właśnie finansowanie można zakontraktować online, procedury i proces są łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Ponadto, podmioty te oferują możliwość ubiegania się o kredyt 24 godziny na dobę przez cały tydzień. Aby to zrobić, użytkownicy muszą wykonać kilka kroków. Przed zaciągnięciem kredytu klient powinien ocenić, ile pieniędzy potrzebuje i jakie są jego realne możliwości spłaty finansowania w możliwie najkrótszym czasie. Kwota i termin zostaną wykorzystane przez użytkownika do obliczenia rzeczywistych kosztów, jakie będzie miało finansowanie. W ten sposób można symulować raty i ostateczną cenę kredytu, z uwzględnieniem wszystkich odsetek. Ponadto, obliczenia te będą przydatne przy ocenie, czy warto zaciągnąć szybki kredyt, czy też udać się do tradycyjnej instytucji w celu ubiegania się o pożyczkę osobistą. Jeśli kwota ta przekracza 1 000 złotych, konieczne będzie sprawdzenie, czy wygodniej jest mieć szybki kredyt czy tradycyjny. Zależy to jednak od sytuacji osobistej każdej osoby, ponieważ czasami nie ma innego wyjścia, jak tylko szybkie otrzymanie pieniędzy w przypadku wystąpienia czegoś nieprzewidzianego. Jeśli klient zdecyduje się ostatecznie na szybki kredyt, musi wypełnić formularz z danymi osobowymi, który zawiera m.in. adres i sytuację zawodową. Ponadto, w niektórych przypadkach kopia dokumentu będzie wymagana w celu potwierdzenia tożsamości użytkownika, jak również dowodu dochodów.

Jeśli podmiot powie "tak" użytkownikowi, wyśle do niego umowę wraz ze wszystkimi informacjami związanymi z szybką pożyczką. Klient musi przeczytać tę dokumentację, podpisać ją i zwrócić, aby uzyskać pieniądze w jak najkrótszym czasie. Po sformalizowaniu pilnej umowy kredytowej, podmiot wysyła pieniądze, co zazwyczaj trwa około 15 minut, aby pojawić się w saldzie klienta. Jednak dokładny czas zależy od banku, w którym użytkownik ma swoje konto.