Jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzka dla wielu z nas wydaje się skomplikowana. Wszystko jednak zawsze zależy od tego, jak dobrze zaplanowaliśmy dzień przeprowadzki. Należy zawsze mieć świadomość, że najlepiej jest zaplanować tylko jeden dzień na faktyczny przeprowadzkę, tj. transport mebli do nowego domu. Ale aby w ten jeden dzień przejazd przebiegł sprawnie, potrzebujemy precyzyjnej organizacji i starannego przygotowania.

Po pierwsze, musimy stworzyć listę rzeczy, które chcemy przenieść. W ten sposób otrzymamy przegląd sytuacji. Musimy zastanowić się, ile pudełek jest potrzebnych i jakiego środka transportu użyć do przejazdu. W tym celu należy zastanowić się, ile sztuk mebli trzeba przewieźć w całości. Jeśli przede wszystkim trzeba przewozić kartony, pojazd może być również nieco mniejszy. Warto także zastanowić się, ilu pomocników w przeprowadzkach należy zorganizować. Jeśli się przeprowadzamy, powinniśmy podzielić się na dwie drużyny. Zespół w starym mieszkaniu i zespół w nowym mieszkaniu. Im więcej ludzi, tym szybszy ruch, ale trzeba mieć świadomość, że zbyt wielu pomocników może przeszkadzać. Jak długo potrwa przeprowadzka? Zależy to od ilości pudełek i mebli oraz od przygotowania. Im lepsze przygotowanie, tym szybsza będzie przeprowadzka.

Lista kontrolna pomaga w sortowaniu elementów. Ponieważ własne mienie zazwyczaj przekracza pojemność zwykłego małego samochodu, niezwykle ważne jest zorganizowanie ciężarówki lub transportera na dzień przeprowadzki. Samochody mogą być wynajmowane głównie z kierowcą lub bez kierowcy, jeżeli ktoś z nas posiada prawo jazdy wyższych klas. Przy wynajmie samochodu należy zwrócić szczególną uwagę na cenę, jaką płaci się za każdy przejechany kilometr oraz na zryczałtowany zwrot kosztów podróży, który się płaci. Przy rezerwacji kierowcy należy dokonać rozróżnienia między stawką ryczałtową za godzinę a stawką ryczałtową za dzień. Może to być również tańsze, jeśli kierowca przybędzie samochodem z miejsca docelowego przeprowadzki, a na koniec dnia znajduje się w pobliżu swojej firmy. Pomoc kierowcy również nie zawsze jest wliczona w cenę, więc porównanie ofert jest pomocne. Wybór kompetentnej i doświadczonej firmy przeprowadzkowej może zaoszczędzić wiele pracy i zmniejszyć ryzyko przeprowadzki. Zorganizowanie agencji spedycyjnej lub firmy przeprowadzkowej oraz asystentów ds. przeprowadzek wydaje się tutaj najlepszym wyjściem. Warto poinformować taką firmę o naszej planowanej przeprowadzce i uzyskać konkretne oferty w drodze niezobowiązującej kontroli wstępnej.

Zorganizujmy się bezpośrednio przed przeprowadzką. Spakujmy ważne dokumenty, klucze i ubrania oddzielnie na kilka dni. Warto też skoordynować datę przeprowadzki z pomocnikami ponownie. Zorganizujmy opiekunkę do dzieci w dzień przeprowadzki. Organizujmy także opiekunów dla naszych zwierząt. Zdemontujmy meble, przechowujmy śruby i akcesoria w taki sposób, aby można je było łatwo znaleźć ponownie. Wykonajmy odmrażanie zamrażarki i lodówki Załatwmy sobie wyżywienie na dzień przeprowadzki. Zarezerwujmy miejsce parkingowe przed wejściem.

Podczas pakowania pudełek transportowych należy upewnić się, że istnieje wystarczająca ilość dostępnych ruchomych pudełek, które często można tanio kupić. Pakowanie pudełek wymaga trochę opieki i organizacji. Dlatego powinno się to zawsze robić samemu lub, jeśli pomocnicy są na miejscu, napełnianie pudełek powinno być nadzorowane. Kartony powinny być wyraźnie oznakowane pod względem zawartości i przeznaczenia oraz powinny być opatrzone numerem porządkowym. Pudełka nie powinny być przeciążone. Maksymalna waga napełnienia jest zazwyczaj podana na kartonie i musi być przestrzegana, aby zapobiec wypadkom.

W celu szybszego transportu pudełek i mebli należy zorganizować wózki na kółkach, albo w rodzinie i kręgu znajomych. Ponieważ ciężkie pudełka stanowią zagrożenie wypadkowe, które może być niedoceniane, należy założyć specjalne buty ochronne, które można kupić lub wypożyczyć. Rękawiczki zalecane są również do ciężkich mebli. Dzień przeprowadzki może się udać tylko wtedy, gdy jest doskonale zaplanowany i zorganizowany. Pojazd powinien być załadowany zgodnie z ustaleniami. Najpierw przychodzą duże elementy mebli, takie jak szafy w salonie, lodówki lub gabloty, które zazwyczaj nie mogą być zdemontowane w ten sam sposób jak inne meble, takie jak łóżka. Te duże meble powinny być umieszczone z tyłu samochodu, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby zapewnić, że nie przewrócą się. Szuflady lub drzwi powinny być ostrożnie zamknięte, aby nie musiały być opróżniane. Następnie należy wykorzystać umiejętności logistyczne, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w pojeździe. Tu nie ma ograniczeń dla kreatywności. Podczas załadunku pudełek ruchomych należy je wcześniej posortować według pomieszczenia, tak aby można je było systematycznie rozładowywać. Liczy się także przygotowanie w miejscu przeznaczenia. W ten sam sposób, miejsce przeznaczenia przeprowadzki musi być przygotowane na ten dzień, tak aby wnoszenie rzeczy mogło rozpocząć się natychmiast po przyjeździe.