Seriale kręcone nad Bosforem spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony polskich telewidzów. Sekretem popularności tych produkcji jest bardzo dobra obsada aktorska, ciekawa fabuła, wartka akcja, fakt, że mają one morał, przez co są dla wielu ludzi bardzo interesujące. 

Które tureckie seriale są szczególnie warte uwagi? 

Trudno jest wybrać ten najlepszy serial wyprodukowany w państwie nad Bosforem, ponadto zawsze będzie to kwestia indywidualna, gdyż część widzów lubi produkcje obyczajowe, inni natomiast preferują seriale romantyczne. Zarówno w Turcji, jak też w Polsce wielką popularnością darzone jest "Wspaniałe Stulecie", którego akcja rozgrywa się w czasach, kiedy Turcją rządził Sulejman Wspaniały, sułtan który dla państwa ze stolicą w Ankarze jest kimś na wzór naszego króla Kazimierza Wielkiego, nadal dla wielu Turków uważany za największego przywódcę. Serial ten jest kontrowersyjny, gdyż wiele motywów powiązanych jest z działaniem haremu. Każdy kto uważnie śledzi tureckie seriale, zna też "Tylko z Tobą". Serial obyczajowy jest osadzony w realiach współczesnej Turcji, telewidzowie mogą kibicować bohaterom w ich poczynaniach sercowych. Dla każdego telemaniaka, który śledzi tureckie serialeznana jest też produkcja "Sezon na miłość", główną bohaterką jest ambitna studentka uniwersytetu, która chce zostać najlepszą projektantką mody na świecie. Nieco starszym serialem, choć również bardzo dobrym jest "Tysiąc i jedna noc", o ambitnej pani architekt, Szeherezadzie Evliyaoglu, która doskonale sobie radzi pomimo posiadania piątki dzieci, których musi wychowywać w pojedynkę. 

Gdzie oglądać tureckie seriale, w Polsce? 

W Polsce, można oglądać tureckie seriale online, jest to możliwe dzięki WP Pilot oraz PLAY NOW, co więcej DIZI to kanał, gdzie non stop pokazywane są seriale z państwa ze stolicą w Ankarze. Użytkownik Netflix ma możliwość śledzenia wielu produkcji tureckich, które biją rekordy popularności. Innym rozwiązaniem jest TVP VOD, gdzie polecanym serialem jest "Miłość i przeznaczenie". Z pewnością warto śledzić seriale rodem z Turcji, gdyż są bardzo dobre, potrafią wciągnąć na długie godziny.