Co wziąć pod uwagę, przed zakupem zwierzęcia domowego?

Tak jak ludzkie dziecko, szczeniak potrzebuje wiele, aby być w pełni usatysfakcjonowanym. Pieszczoty mogą go uszczęśliwić, ale, niestety, nie wystarczą, aby utrzymać go w odpowiednim zdrowiu. Pies chce mieć miejsce na całe życie. Chce mieć właściciela i nie być przekazywany do miejscowego schroniska, jeśli praca z nim stanie się dla nas zbyt ciężka.

Aby ułatwić podjęcie decyzji, warto dowiedzieć się, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie zwierzęcia domowego. Należy również mieć świadomość, że psy i kucyki potrzebują dużo miłości i są znacznie droższe w utrzymaniu niż, na przykład, chomik. Jeśli nie mamy doświadczenia w trzymaniu zwierzęcia domowego, lepiej najpierw spróbować z małym zwierzęciem. Dotyczy to wszystkich rodzajów myszy, szczurów, królików, świnek morskich, chomików i szynszyli. Również gady są małe, ale potrzebują pewnego klimatu w swoim terrarium i dlatego nie są dla początkujących. Żółwie mogą być słodkie ze względu na swój rozmiar. Aby zapobiec ich zachorowaniu, potrzebujemy dużej wiedzy na temat tego, jak o nie dbać.

Każde zwierzę potrzebuje czasu na opiekę nad nim. Świnka morska jest usatysfakcjonowana, jeśli regularnie sprzątamy w klatce i dostarczamy jej wystarczającej ilość wody i pożywienia. Koty, psy i konie są bardziej wymagające. Chcą, żeby ich pogłaskać i bawić się z nimi. Koty są dość powściągliwe, ale czasami potrzebują zabawy i gier. Każde zwierzę ma swój własny charakter. Należy więc nie zakładać, że wszystkie koty są łatwe w pielęgnacji i nie wymagają specjalnej uwagi.

Większość ludzi nie docenia ilości pracy, jakiej wymaga pies. Ponieważ inaczej niż kot nie chodzi do toalety samemu. Ponadto pies potrzebuje co najmniej jednego obszernego spaceru dziennie. Oznacza to, że powinniśmy zaplanować około godziny dziennie na spacer z psem. Należy również pamiętać, że z wiekiem zwierzę będzie rosło w siłę. Biorąc kundle, ryzykujemy, że nie będziemy w stanie oszacować, jak duże i silne będą, gdy będą w pełni rozwinięte. Zadajmy sobie pytanie, czy potrafimy poradzić sobie z dużym psem i wyedukować go tak, aby nie stwarzał zagrożenia dla innych ludzi.

Psy i konie potrzebują ćwiczeń i tresury. Muszą nauczyć się kontrolować swoją siłę. To jedyny sposób, by nadążyć za nimi na dłuższą metę. To nadal jest słodkie z małym szczeniaczkiem i będzie wybaczone. Ale później coś takiego może być denerwujące. Dlatego też psy muszą być zabrane do szkoły dla psów, gdzie można trenować ważne polecenia i zachowania wraz z innymi właścicielami psów i trenerami.

Długowłose psy i koty wymagają specjalnej pielęgnacji sierści. Należy je regularnie czesać, aby zmniejszyć ilość włosów, które kończą w przewodzie pokarmowym. Pomoże to zapobiec problemom z kałem i dobrze przysłuży się zwierzęciu. Psy, które prawie nie ćwiczą, potrzebują regularnej pielęgnacji pazurów. Użyjmy nożyczek do skrócenia pazurów. Ale postarajmy się nie uszkodzić ich naczyń krwionośnych.

Bez względu na to, czy jest to karma w puszkach czy sucha: produkty wysokiej jakości kosztują sporo pieniędzy. Aby lepiej oszacować koszt swojego zwierzęcia domowego, przed zakupem należy przyjrzeć się lokalnemu sklepowi zoologicznemu, aby poznać jego koszty. Ile kosztuje karmienie zwierzęcia domowego? Zadajmy sobie te pytanie, zanim zaopiekujemy się zwierzęciem.

Koty i psy muszą być regularnie odrobaczane. Od czasu do czasu nasze zwierzę zachoruje. Ponieważ zwierzęta nie mogą mówić, choroby zwierząt są dla nas dość trudne do oceny. Nie możesz wiedzieć, czy jest to coś poważnego, czy też problemy same znikną. Dlatego też zawsze należy jak najszybciej udać się ze zwierzęciem do lekarza weterynarii. Jeśli nasze zwierzę ma przepisane leki, musimy nie tylko pokryć koszty weterynaryjne, ale również koszty leków. Małe zwierzęta zazwyczaj nie są wykastrowane ani wysterylizowane. Potomstwo jest słodkie, ale niesie ze sobą wiele problemów. Aby nie ryzykować potomstwa, które kończy się w schronisku dla zwierząt, zdecydowanie powinniśmy wykastrować swojego kociaka lub szczeniaka. Zwierzęta z schroniska mają tę zaletę, że są szczepione, odrobaczane i wykastrowane. Jeśli budżet dla zwierzęcia jest niewielki, należy się zastanowić, czy zwierzę ze schroniska jest dla odpowiednie. Nie zapominajmy, że to stworzy dom dla kolejnego bezdomnego zwierzęcia.

Zwierzęta potrzebują stymulacji, różnorodności i możliwości zabawy. Wiele z tego można zrobić samemu. W przypadku wielu zabawek dla psów i kotów potrzebne są tylko rzeczy, które i tak leżą w domu. Ale niektóre rzeczy, takie jak szczotki czy nożyce do pazurów, będziemy musieli kupić. Koty potrzebują transportera, aby mogły być bezpiecznie dostarczone do lekarza weterynarii lub w podróż.

Nie tylko pies potrzebuje ruchu i zabawy. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy psa lub kota, to warto kupić kilka książek. Znajdziemy tam świetne wskazówki, które ułatwią nam zrozumienie naszego czworonożnego przyjaciela i pozbycie się nieprzyjemnych nawyków. Takie przewodniki zawierają również wiele informacji na temat kwestii prawnych dotyczących psów i kotów.