Jak być zawsze w modzie i czuć się dobrze?

Warto wiedzieć, co jest naprawdę ważne podczas ubierania się, czyli to, aby znaleźć swój własny styl. Nie jest to jednak łatwe zadanie, dlatego wielu profesjonalistów z branży poświęciło się stylizacji. Styliści są prawdziwymi ekspertami, którzy pomogą nam i nauczą nas jak dostosować trendy do naszego stylu.

Najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o ubieranie się, jest to, że nie martwimy się o to, co ludzie myślą o nas. Zawsze znajdą się ludzie, którzy nie lubią sposobu, w jaki się ubieramy. Najważniejsze jest to, że nosimy to, co czyni cię naprawdę szczęśliwymi. Posiadanie stylu nie oznacza chodzenia tylko po jego granicach. Nie zawsze musimy nosić sukienkę i obcasy lub garnitur i krawat, są tysiące stylów, jeśli chodzi o ubieranie się, kluczem jest znalezienie takiego, z którym czujemy się komfortowo.

Spędzanie zbyt wiele czasu na wybieraniu ubrań może zrujnować nasz strój. Wstańmy każdego ranka i bawmy się dobrze, wybierając to, co zamierzamy nosić, podejmując ryzyko i łącząc ubrania, o których nie sądziliśmy, że kiedykolwiek będziemy nosić. Wybierzmy prosty strój, taki jak dżinsy, biała koszula i koszulki sportowe. Pozbądźmy się wszystkich ubrań, których nie nosimy i zachowajmy to, co naprawdę będziemy nosić. Wyjmijmy trzy ubrania losowo, połączmy je i wyjdźmy na ulicę z głową trzymaną wysoko. Może to nie jest najpiękniejszy dzień, ale pomoże ci wyzbyć się wstydu.

Dostosujmy trendy do swojego stylu. To, że sukienka jest modna, nie oznacza, że musimy ją nosić. W tej chwili we wszystkich sklepach znajdziemy serię tkanin i nadruków, które są w modzie, ale nie oznacza to, że trzeba je zawsze nosić. Przyjrzyjmy się trendom tego sezonu, wybierzmy te, które najbardziej nam się podobają i poszukajmy odzieży, która łączy te trendy i z którą, jak wiemy, będziemy czuć się komfortowo.

Postawmy na dobrą jakość podstawową. Zwykle popełniamy błąd, kupując podstawowe koszulki i dżinsy w pierwszym sklepie, ponieważ "co za różnica, jeśli są na co dzień i zamierzamy je zniszczyć". Gdybyśmy jednak zainwestowali trochę więcej w te ubrania, wytrzymałyby one znacznie dłużej, byłyby wykonane z materiałów wyższej jakości i lepiej byśmy się w nich czuli. Dobra zawsze modna czarna torba, biała koszula, spodnie, które stylizowałyby Twoją sylwetkę, kilka salonów, które uważamy za wygodne, to ubrania, których nie można przegapić w Twojej szafie i w które powinniśmy zainwestować trochę więcej.

Zasady mają być łamane. "Mniej znaczy więcej" to tylko zasady stylu, które mogą się przydać w ciągu dnia, ale można je łamać, kiedy się chce. Rozważmy swój typ ciała. Chociaż zasady mają być łamane, prawdą jest, że istnieją pewne rodzaje odzieży, które nie każdemu odpowiadają. Na przykład, jeśli chcemy ukryć swoje krzywizny, powinniśmy unikać odzieży z falbanami i objętościami po bokach. Zawsze pamiętajmy o swoim typie ciała podczas ubierania się.

Nie inwestujmy w modne ubrania. Odzież, która nagle staje się trendem, najprawdopodobniej następny sezon nie będzie noszona. Zdarzyło się to w zeszłym roku w przypadku krótkich spodenek i zdarzy się tej jesieni z innymi trendami. Jeśli nie są to klasyczne wzory, takie jak paski, kwiaty lub podstawy garderoby, takie jak koszule, dżinsy czy skórzane kurtki, nie inwestujmy w nie zbyt wiele.

Uzupełnienia są tak samo ważne jak reszta zestawu. Bardzo podstawowy strój składający się z niebieskich dżinsów i białej koszuli może stać się modny, jeśli dodamy chusteczkę do szyi, dobrą torbę i parę modnych butów. Okulary przeciwsłoneczne ukrywają wszystkie wady. Opuchnięte oczy, pryszcze, zmarszczki, wszystko to jest ukryte za pomocą okularach przeciwsłonecznych. Zdobądźmy trochę czasu i wybierzmy te, które dobrze pasują do nas i sprawią, że poczujemy się stylowo. Makijaż jest kluczem do wyglądu. Nadmierny makijaż lub zły makijaż może zrujnować cały twój strój. Jeśli nie mamy dużo praktyki, wybierzmy bazę, odrobinę różu do policzków, tuszu do rzęs i czerwoną szminkę. Nigdy nie zawodzi.

Dobry krawiec jest czasem nawet lepszy niż dobry stylista. Jeśli kochamy ubrania, ale w ogóle nie pasują do naszej sylwetki, zabierzmy je do krawca i każmy mu je naprawić, aby dostosować je do Twojej figury. Czasami jest to najlepsza opcja. Niemniej jednak zawsze kupujmy rozmiar, który dobrze do ciebie pasuje. Na pewno mamy inny rozmiar w każdym sklepie, nie martwmy się, to normalne. Nie należy kierować się numerem lub literą, która umieszcza się na etykiecie, trzeba kupić to, co naprawdę jest dobre.

W czasach, gdy jesteś zniechęcony, wybierz swoje dzikie ubrania. Istnieją ubrania, które nawet jeśli czujemy się okropnie, zawsze sprawiają, że czujemy się najpiękniejszymi na świecie. Wybierajmy je, kiedy czujemy, że mamy zły dzień stopą. Podniesie to samoocenę i sprawi, że poczujemy się pewniej. Większość ubrań, które widzimy na wybiegu, nie nadaje się do prawdziwego życia. Style noszone przez modelki na pokazach mody są czysto inspirujące. Zdecydowana większość odzieży nie nadaje się do codziennego noszenia, ale można na nią spojrzeć, aby wiedzieć, co się nosi i ekstrapolować te trendy na ulicę.